O nás

V Andalúzii sme žili a žijeme niekoľko rokov a stále ju často navštevujeme. Je to náš druhý domov. Keďže sme v Andalúzii dlhodobo žili, zachutili nám miestne potraviny a špeciality. Olivový olej sme začali postupne používať  pomaly v každom jedle. Na raňajky, si polejeme chrumkavú bagetu alebo chlebík chutným EPOO. Na obed sme zas používali iný typ EPOO, ktorý je vhodný na varenie alebo vyrážanie. Proste olivový olej sa stal naším dennodenným spoločníkom a mesačne ho spotrebujeme požehnane. Postupne som sa začal v Andalúzii vážnejšie zaujímať o olivové oleje, výrobu, spracovanie, chute atď. Navštívil som mnohých výrobcov, absolvoval som kurzy a školenia  o olivových olejoch priamo od tých najpovolanejších. Od miestnych producentov a farmárov.

Cez leto sme chodievali na letné prázdniny na rodnú Slovenskú hruď. A keď sme si kúpili v obchode EPOO, ten rozdiel v kvalite sa nedá opísať. Navyše sme si nemohli nakúpiť prémiové EPOO, keďže tie sa na Slovensku v obchodoch kúpiť nedajú. Tak sme si museli pomôcť dovozom z Andalúzie. Postupne sa nám ozývali známi, priatelia a rodina, že by si aj oni radi kúpili tie chutné oleje. Navyše ak sami zistili rozdiel v kvalite olejov ponúkaných v obchode a tými ktoré sme im ponúkli my, nebolo o čom diskutovať, Tak padlo rozhodnutie, že ak sa vrátime na Slovensko, začneme dovážať tie najkvalitnejšie olivové oleje z Andalúzie / časom sortiment rozšírime asi o ďaľšie andalúzske lahôdky/. Z kraja, ktorý dobre poznáme a vieme, aké prísne podmienky platia pre výrobcov tých najkvalitnejších olejov, aby bola dodržaná chuť a neuveriteľná kvalita.. Vieme s akou láskou pristupujú miestny farmári k svojej práci s olivovníkmi a preto sme si istí, že toto ich snaženie sa premietne sj aj do chuti oleja.

Veríme, že aj Vám zachutí náš počiatočný výber tých najkvalitnejších Extra Panenských olivových olejov. 

Zároveň aj na našom blogu a FB stránkach si môžete prečítať rozne zaujímavosti zo sveta olivových olejov. Ako a podľa čoho si správne vybrať EPOO, čomu sa pri kúpe vyhnúť, čo značí kyslosť EPOO, alebo ako sa spracovávajú jednotlivé oleje. 

Výroba kvalitných EPOO s garanciou pôvodu a výroby je náročný proces, keďže kvalitný výrobca ide so svojou kožou na trh a neskrýva sa za nejaké pochybné označenie ako : Zmes olív z EU ako tomu je u olejov ponúkaných v drvivej väťšine u veľkovýrobcov, kde skutočne, kvalitu nehľadajte (mohol by som ukázať aj fotky oranžových EPOO vyložených v obchodoch). Preto sa výrobcovia špičkových EPOO musia o svoju produkciu celoročne poctivo starať.

Hasta luegos amigos